FAQ

 

Hipokid nedir

Hipokid spordan sanata, bilimden felsefeye pek çok farklı alanda 0-18 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olan aktivitelerin ve ebeveynlere yönelik programların keşfedilmesine ve satın alınmasına aracılık eden çevirim içi bir pazar yeridir.

Nasıl üye olurum? Üye olmak ücretli mi?

Ana sayfadaki “üye ol butonu” aracılığıyla ilgili bilgi girişlerini yaparak Hipokid’e kolayca üye olabilirsiniz. Üye olmak için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Hipokid ’de hangi yaş grubu için aktiviteler var?

Sitemizde 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler için aktiviteler bulunmaktadır. Ancak aktivitelerin bulunurluğu seçilen tarihlere göre farklılık gösterebilir. Ayrıca ebeveynlik kapsamında yetişkinler için de hamile yogası, ebeveynlik atölyesi gibi aktivitelerimiz yer alabilmektedir.

Aktivite formatlarının açıklaması nedir?

Websitemizde satışı yapılan aktiviteler İş Ortağı’nın belirleyeceği 4 formatta sunulabilmektedir.

Çevirimiçi Canlı: Aktivite Zoom aracılığıyla gerçekleştirilir. Zoom linki satın alma sonrasında e-posta ile müşteriye iletilir.
Çevirimiçi Video: Aktivite önceden kaydedilmiş video içeriktir. Videonun linki satın alma sonrasında e-posta ile müşteriye iletilir.
Yüzyüze Mekanda: Aktivite İş Ortağı’nın belirlediği lokasyonda gerçekleşir. Lokasyon bilgileri aktivite satışı öncesinde müşteriyle paylaşılır.
Yüzyüze Evde: Aktivite müşterinin belirlediği ev adresinde gerçekleşir. Müşteri adres bilgilerini İş Ortağı’na Mesaj Gönder fonksiyonu aracılığıyla iletir.

Listeleme Tipi ne demek?

Websitemizde satışı yapılan aktiviteler 4 farklı listeleme tipinde sınıflandırılmaktadır.

Tek Aktivite/Atölye: Tek seans olarak satılan aktivitelerdir. Her bir seansın içeriği bağımsız olarak tasarlanmış olup münferit olarak katılım sağlanabilecek aktivitelerdir. (Ör: Kurabiye pişirme atölyesi)

Aktivite Programı/Kurs: Birden fazla seanstan oluşan aktivitelerdir. Seans içerikleri birbirini tamamlar nitelikte olduğu için müşterilerin tüm seanslara katılımı beklenir. (Ör: 8 seanstan oluşan, haftada bir gerçekleşen yağlı boya kursu)

Kamp: Birden fazla seanstan oluşan, genellikle kısa zamanda her gün olarak tasarlanmış programlardır. (Ör: Yaz Okulu, Yoga Kampı vb)

Playdate: Aynı yaş gurubunda, benzer ilgi alanı olan, lokasyon olarak yakın çocukların tanışması/arkadaş olması için Hipokid üyeleri tarafından oluşturulan tek seferlik aktivitelerdir. (Ör: Bebek Parkı’nda Piknik Playdate’i)

Tüm aktiviteler ücretli mi?

Websitemizde hem ücretli hem de ücretsiz aktiviteler bulunmaktadır.

Aktiviteyi sunan İş Ortağına mesaj gönderebilir miyim?

Mesaj göndermek istediğiniz iş ortağının profiline girip sol tarafta bulunan iş ortağına mesaj gönder kısmını kullanarak dilediğiniz iş ortağına mesaj gönderebilirsiniz. Mesajlar sadece İş Ortağı ve sizin aranızda gerçekleşir, diğer üyelere gösterilmez.

Nasıl aktivite satın alabilirim?

Web sitemize giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz aktivitenin üstüne tıklayarak açılan yeni sayfada çıkan “satın al” butonunu takip ederek, kredi kartınız veya banka kartınızla aktivitenizi satın alabilirsiniz.

Aktiviteyi satın aldıktan sonra yapmam gereken bir şey var mı?

 Satın almanıza dair İş Ortağı’nı Hipokid olarak sistem üzerinden bilgilendiriyoruz. Siz aktivite zaman geldiğinde direkt katılım sağlayabilirsiniz.

Çevirimiçi Canlı formatta bir aktiviteye nasıl katılabilirim?

 Aktiviteyi satın aldıktan sonra size gelen epostada ilgili zoom linki size iletiyor olacak. Bu linki aktivite zamanında kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Sadece rezervasyon yapabilir miyim?

Hipokid tüm sürecin uçtan uca dijital tamamlanması vizyonu kurulmuştur. Dilediğiniz aktiviteye satın alım yapabilirsiniz, ödeme yapmadan rezervasyon seçeneği bulunmamaktadır. 

Aynı anda birden fazla aktivite alabilir miyim?

Web sitemizin mevcut altyapısı aynı anda birden fazla aktiviteyi satın almaya imkân vermemektedir. Her aktiviteyi ayrı satın almanız gerekmektedir.

Satın aldığım aktiviteye katılamayacağım, iptal edebilir miyim?

Evet, aktiviteleri hesap bilgilerinizdeki gelecek aktivitelerim kısmından görüntüleyebilir, katılamayacağınız aktivitenin yanında bulunan “iptal et” butonuna basarak iptal edebilirsiniz.

Satın aldığım bir aktiviteyi en geç ne zaman iptal edebilirim?

Satın almış olduğunuz aktiviteyi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. İptal etmeniz İş Ortağı’na sizin aktiviteye katılamayacağınızın bildirilmesi için önemlidir. Ancak, yaptığınız iptale dair iade uygulaması İş Ortağı tarafından belirlenmiş olan iptal ve iade şartlarına bağlıdır. Detaylı bilgi için ana sayfada yer alan İptal ve İade Politikası dokümanını inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz aktivitelere katılamayacağım, yine de iptal etmeli miyim?

Evet, iptal etmelisiniz. Bu sayede hem aktiviteye katılmak isteyen başka bir kişi katılabilir hem de iş ortağımız aktivite için yapacağı ön hazırlığı bu bilgi doğrultusunda daha iyi yapabilir.

Oluşturduğum playdate’i iptal edebilir miyim?

Evet, eğer katılamayacaksınız oluşturduğunuz playdate’i iptal edebilirsiniz. Bu durumda katılımcılar sistem tarafından eposta aracılığıyla bilgilendirilecektir.

İptal ettiğim aktivite için telafi seansı talep edebilir miyim?

Telafi Politikası İş Ortağı tarafından belirlenmektedir. Bu bilgiyi satın almış olduğunuz aktivitenin Telafi Politikası bölümünde bulabilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerim güvende mi?

Hipokid ödeme hizmeti için Türkiye’nin lider ödeme kuruluşlarından olan iyzico ile çalışmaktadır. Kredi kartı ve banka kartı bilgileriniz iyzico sistemleri tarafından doğrudan güvenli bir şekilde işleme alınmaktadır.

Satın aldığım aktivite iş ortağı tarafından iptal edildi. Bana ücret iadesi ne zaman yapılacak?

Ücret iadelerin ilgili kartınıza yansıması kartınızın bağlı olduğu bankanıza göre değişkenlik göstermekte olup 14 iş gününü bulabilmektedir.

Arkadaşımı davet ettim, hediye kartım ne zaman tanımlanacak?

Davet etmiş olduğunuz arkadaşınız ilk aktivitesini satın aldığı zaman hediye kartınız tanımlanarak size eposta ile bilgi verilecektir.

Aradığım soru bu listede yok, nereden destek alabilirim?

Her türlü soru ve sorunlarınız için bize ana sayfada yer alan telefon hattı üzerinden veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Nasıl İş Ortağı Olabilirim?

Hipokid İş Ortağı olma süreci aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır.

Başvuru: Öncelikle ana sayfada yer alan ‘İş Ortağı Ol’ butonu üzerinden başvurunuzu tamamlayınız.

Değerlendirme: İş Ortağı Destek ekibimiz sizinle irtibata geçer, başvurunuzu değerlendirir. Değerlendirme sonucu size e-posta ile iletilecektir.

İş Ortağı Karşılama: Olumlu değerlendirilen başvurular için size eposta ile sürecin sonraki adımlarına ilişkin yönlendirmeler gönderilecektir. Ayrıca başvuru sırasında onayladığınız Hizmet Sözleşmesi ve Teklif Dokümanınız da eposta ile birlikte size iletilecektir.

 

İş Ortağı olmak için başvurum onaylandı. Şimdi ne yapmalıyım?

Hipokid platformunda aktivitelerinizle yerinizi almak için lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz.

1) Şifre Belirleyerek İş Ortağı Portalinde Hesap Oluşturma 

2) İş Ortağı Portali’nde Profil Oluşturma ve Ödeme Bilgileri Girişinin Yapılması 

3) Sitede Aktivite Yayınlama/Satışa Sunma

Şifre Belirleyerek İş Ortağı Portali’nde Hesap Oluşturma adımını nasıl tamamlayacağım?

Başvurunuz onaylandıktan sonra size gelen epostadaki linki takip edip şifrenizi belirleyerek İş Ortağı Portali’nde Hesap Oluşturma adımını tamamlayabilirsiniz.

Kayıtlı eposta adresiniz ve belirlediğiniz şifreniz ile bundan sonra İş Ortağı Portaline ana sayfadaki İş Ortağı Portali linkini takip ederek dilediğiniz zaman giriş yapabilir, aktivitelerinizi yönetebilir, satışlarınızı takip edebilirsiniz.

İş Ortağı Portali’nde Profil Oluşturma ve Ödeme Bilgileri Girişinin Yapılması adımını nasıl tamamlayacağım?

Portale giriş yaptığınızda öncelikle sağ üst köşedeki menü aracılığıyla profil bilgilerinizi ve ödeme/fatura işlemleri için ödeme bilgilerini tamamlayabilirsiniz.

Hipokid üzerinden Aktivite Yayınlama/Satışa Sunma’ya başlamak için ne yapmalıyım?

Bu aşamaya geçmeden önce aşağıdaki adımların tamamlanmış olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

 • Öncelikle İş Ortağı başvurunuzu yapmış ve onayınızı almış olmasınız.
 • Şifre Belirleyerek İş Ortağı Portali’nde Hesabınızı oluşturmuş olmalısınız
 • İş Ortağı Portal’inde ilgili bilgileri girerek Profil Oluşturma ve Ödeme Bilgileri’nin girişlerini tamamlamış olmalısınız.

 

Eğer bu işlemleri tamamladıysanız Aktivite Yayınlama için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: Aktivite Yayınlama süreci üç temel adımdan oluşmaktadır.

 • Aktivite Ekleme:
  • İş Ortağı Portal’indeki ‘Aktivite Ekle’ fonksiyonu aracılığıyla aktivitenizi oluşturunuz.
  • Aktivitenizi oluşturduktan sonra Hipokid site yönetimi tarafından son kontroller yapılır ve Aktivite Onay bilgisi size eposta ile iletilir.
 • Aktivite Takvimlendirme:
  • Site yönetimi tarafından onaylanmış aktivitelerinizi ‘Aktivite Takvimi’ içerisinden ‘Yeni Planlama Ekle’ fonksiyonu ile dilediğiniz tarihler için yayınlayarak satışa sunabilirsiniz. (Bu aşamada site yönetimi onayı yoktur, aktiviteler direkt satışa sunulmaya başlar.)
 • Sitede Aktivite Yayınlama/Satışa Sunma:
  • Takvimlendirme yaptığınız Aktiviteleriniz websitesi üzerinden yayına alınmış ve satışa açılmış durumdadır.
  • Aktiviteyi satın alan üyelere dair bilgilendirme size e-posta ile iletilir, ayrıca ‘Satışlarım’ fonksiyonundan takip edebilirsiniz. Aktiviteye katılacak üye bilgilerini Müşterilerim fonksiyonu altında bulabilirsiniz.
  • Aktivite günü ve saati geldiğinde üyeler direkt aktiviteye katılım sağlar.

 

İş Ortağı Portali ‘ne nasıl giriş yapacağım?

Ana sayfada yer alan İş Ortağı Portali linkine tıklayarak portale kayıtlı epostanız ve belirlediğiniz şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Hipokid için özel aktiviteler mi düzenlemem gerekiyor?

Hayır. Dilerseniz yeni aktiviteler düzenleyip Hipokid üzerinden satışa sunabilirsiniz, yada mevcutta satışını yaptığınız aktivitelerin belirli bir kontenjanını Hipokid üzerinden satabilirsiniz.(Örneğin toplam 10 çocuk kapasiteli sunduğunuz bir grup aktivitesinin 5 adedini kendi müşteri bazınıza, 5 adedini Hipokid üzerinden satış yapacak şekilde planlayabilirsiniz.)

Yayındaki aktivitemin kaç adet satıldığını nasıl takip edebilirim?

İş Ortağı Portali’ndeki Satışlarım fonksiyonundan takip edebilirsiniz. Aktivite Takvimi’nde de her bir aktivite için satış bilgisi özet olarak yer alır. Ayrıca her satışta size eposta ile bilgilendirme yapılır. 

Yayındaki bir aktivitemin kontenjanını güncelleyebilir miyim?

Evet. Aktivite Takviminizden ilgili aktivitenin üzerindeki Yönet butonunu kullanarak mevcutta yayında olan bir aktivitenizin kontenjanını artırabilirsiniz veya henüz satışı olmamış kontenjan kadar azaltabilirsiniz.

Satışı yapılan aktivitelerimin ücretleri hesabıma ne zaman gönderilecek?

Satışı yapılan aktivite gerçekleştikten sonra 10 gün içerisinde hizmet bedeli tahsil edilerek kalan tutar hesabınıza aktarılacaktır. 

Yayındaki bir aktivitemi iptal edebilir miyim?

Evet edebilirsiniz. Hipokid olarak bu vakaları minimumda deneyimlemeyi temenni ediyoruz. İptal edilmesi durumunda satışı yapılan tutar üzerinden cezai uygulama mevcuttur. Detaylar için İptal ve İade Politikasını ve Hizmet Sözleşmesi’ni gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

İş Ortağı Portaline kaydettiğim bir aktiviteyi tekrar satışa sunabilir miyim?

Evet, bu bilgiler sistemde saklanır. Tekrar aynı bilgi girişlerini yapmanız gerekmez. İş Ortağı Portalinden “Aktivite Takvimi” kısmında bulunan “yeni planlama ekleme” seçeneğine tıklayarak dilediğiniz aktiviteyi tekrardan yayına alabilirsiniz.

İş Ortağı Portal’indeki kayıtlı hesap numaramı nasıl değiştirebilirim?

İş Ortağı Portali’ndeki “Ödeme ve Fatura Bilgileri” bölümünden hesap numaranızı değiştirebilirsiniz. 

Telafi seanslarını nasıl planlamalıyım?

Telafi seanslarını sizin müşteriyle irtibata geçerek planlamanız gerekmektedir. Web sitesi üzerinden planlama yapılmamaktadır.

Müşterilerden gelen mesajları nereden görüntüleyebilirim?

İş Ortağı Portali’ndeki mesaj kutusu imgesine tıklayarak gelen mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.