AYŞİM TOPUZLU İNCESULU İLE TAZE EBEVEYNLERE ÖNERİLER

Animo Akademi

Kategoriler: Ebeveynlik
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Çevrimiçi Canlı

AYŞİM TOPUZLU İNCESULU İLE TAZE EBEVEYNLERE ÖNERİLER

Animo Akademi

Kategoriler: Ebeveynlik
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Çevrimiçi Canlı

Çrş
21:00 - 22:30
30 Kas - 30 Kas

Hakkında

*Bebeğiniz doğduktan sonra bütün ilginiz bebeğinize odaklanıyor, peki babalara ne oluyor? İlgi görmediğini düşünen ve bunu sorun haline getiren babalar için ne yapmalı?
Acaba büyük heyecan ve sevgiyle dünyaya getirdiğiniz yavrunuz sizi birbirinizden uzaklaştırdı mı?

Uykusuz geceler, kaygılar, korkular, ilk ayların yorgunlukları hem anneyi hem babayı gergin, huzursuz ve huysuz mu yaptı?
Anneler hamile kaldıkları andan itibaren tümüyle sürece odaklanırlar. Gerek hormonal hazırlıklar gerekse duygusal derinleşme bu sürecin doğal bir parçasıdır. Hamilelik sürecinde eşlerimiz tarafından duygusal olarak desteklenmeyi beklememiz de bu hassas dönemde son derece normaldir.

Ancak bu yeni döneme baba adayı açısından da bakabilirsek eğer; o da birey olarak hem maddi hem de manevi yeni bir sorumluluk dönemine hazırlanmaktadır. Özellikle de annenin doğum sonrası tüm ilgisinin bundan böyle çocuğunu yetiştirmeye odaklanacağı bir ortama da hazırlanması gerekmektedir. Acaba kendisi ikinci planda mı kalacaktır?
Hele ilk bebekse hem anne hem de baba olarak ilk aylarda bebeğin düzeninin oturmasına yönelik olarak hayatlarımızın değişeceği, duruma uyum sağlayana kadar ne kendimize ne de birbirimize ayıracak zaman kalmayacağı bir gerçektir.

Uykusu düzenli olamayan, bütün gün aynı tempoda devam eden ve üstelik bu annenin görevi diyerek kendinizi duygusal olarak da soyutlandığınız bu durumu tek başına götürmek için eşimizin bünyesi bu kadar dayanıklı mıdır? Ne kadar dayanıklıdır?
Ya da tam tersine babalık durumunu anneden daha fazla abartarak sürekli müdahale ve eleştiri durumunda mıyız? Yapılanları beğenmediğiniz gibi el vermek yerine söylenmeyi mi tercih ediyoruz? Hay Allah. Bir çocuğa bakmayı bile beceremiyorlar galiba!
Bir de aile büyüklerinin de tam kadro fikir verdiği bir durumdaysak, durum anne için daha da yorucu ve karmaşık bir hale gelmiş olabilir mi? Sinirleri ne durumdadır? Bu durumda bu kritik eşiğin aşılması için artık taraflar olarak özen göstermenin, aslında eskiden beri “iki sevgili” olduğumuzu hatırlamanın zamanıdır.

Öyleyse hemen burada durun. Derin bir nefes alın. Birlikte meydana getirdiğiniz bu minik canlı için yine birlikte mücadele edeceksiniz. Birbirinize omuz vereceksiniz. Bu seminer ve yapacağımız sohbet adım adım kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak.

Özellikle babalar katılmalı. Anneler de kulak misafiri olabilirler.  

www.animoakademi.com 

İptal politikası:

İptal Edilemez

İş Ortağı

Animo Akademi
Animo Akademi
(+90)5339727010

Yaşam Zenginleştirme dediğinizde aklınıza ilk gelen nedir? Biz de birkaç yıl önce bu soruyu kendimize sorduk. Bu soru beraberinde aklımıza başka bambaşka sorular getirdi. Düşündük taşındık, bilenlere bilmeyenlere danıştık. Anladık ki; Önce ruhumuzu, zihnimizi zenginle...

Yorum

Bu aktivite için henüz yorum yapılmamış.
Çrş
21:00 - 22:30
30 Kas - 30 Kas