Sanatla Anne Destek Grubu

Lavi Eğitim ve Danışmanlık

Kategoriler: Dans, Müzik, Sanat ve El İşi, Serbest Oyun, Masal, Ebeveynlik, Kişisel Gelişim
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Yüzyüze Katılım - Mekanda

Sanatla Anne Destek Grubu

Lavi Eğitim ve Danışmanlık

Kategoriler: Dans, Müzik, Sanat ve El İşi, Serbest Oyun, Masal, Ebeveynlik, Kişisel Gelişim
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Yüzyüze Katılım - Mekanda

Cts
11:30 - 13:00
28 May - 18 Haz
Rezervasyona kapatıldı

Hakkında

Annelik bir kadını bedensel, duygusal, bilişsel, ilişkisel ve sosyal düzeyde dönüştüren bir süreçtir. Bilinmedik kaygılarla yüzleşmek ve yeni bir bebeğe bakım verirken bu duygularla baş etmek zordur. Genellikle anneler bu yaşadıklarının ne kadarının diğer anneler tarafından deneyimlendiğini bilememektedirler. Ayrıca dışa vurulamayan ve ifade edilemeyen bu kaygıların ve duyguların bastırılması, ruhsal olarak anneyi zorlarken bebeğini de olumsuz olarak etkiler. Dışavurumcu bir yöntem olan sanatla terapi tekniklerini kullanarak duygularla çalışmak, onları tanımlamak; bu içe atılan duyguların renk, ses, ritm ya da harekete dönüşerek ifade bulmasını sağlamaktadır.

Bu çalışmada sanatla terapi teknikleriyle; annelik sürecinde duygularınızı tanıyarak kendinize dair farkındalığınızı artırmanız, yaşadığınız zorlukların farkına varmanız ve bunları paylaşarak anlamlandırmanız amaçlanmaktadır. Estetik sanat ürünü ortaya çıkarmak bir amaç olmadığından katılımcıların herhangi bir düzeyde sanatsal yeterliliğinin olması gerekmemektedir. Sanat iç dünyaya ulaşmak için bir aracı olarak kullanılır. Kendini tanımak, duygularını fark edip daha iyi ifade etmek, duygusal farkındalık geliştirerek kendi gereksinimlerini fark etmek ve biraz nefes almak isteyen tüm anneler katılabilir. Benzer süreçlerden geçen diğer annelerle bir grup çalışması içerisinde olmak ve yaşadığınız zorlukları paylaşıp anlamlandırmak da size iyi gelecektir.

Dans, tiyatro, resim, edebiyat, sinema, müzik, heykel gibi sanat dallarında çeşitli uygulamalar yapılacak, ardından yaptığınız uygulamayı ve deneyiminizi anlattığınız paylaşım bölümüne geçilecektir.

Buket CANAN DİNÇELLİ
2020 yılında kurduğu Lavi Eğitim ve Danışmanlıkta; okul ve ailelere yönelik teknolojik bağımlılıklar, çocuğun yaşamında oyunun yeri ve önemi, psikolojik sağlamlık, stresle baş etme, sınav kaygısını azaltma vb konularda atölye ve eğitimler; ebeveyn çocuk bağını güçlendirecek, çocukların yaratıcılıklarını ve el becerilerini geliştirecek atölyeler, sanatla ebeveyn destek grupları gibi çeşitli eğitim ve atölyeler düzenlemektedir.

Nasıl Hazırlanmalı:

Çalışmamız saatinde başlayıp, saatinde sonlandırılır. Hem bekletmemek hem de beklememek adına çalışmaya vaktinde katılmanız gerekmektedir. Çalışma için gerekli malzemeler atölye düzenleyicisi tarafından karşılanacaktır. Çalışmalarda zaman zaman dans ve hareketi de kullanabildiğimiz için hareket etmeye uygun kıyafetlerle katılmanız önerilir.

İptal politikası: İptal edilemez.
İade Politikası:

Aktivite Programı/Kurs başlangıç tarihinden sonra yapılan taleplerde iade yapılamaz. Ancak, başlangıçtan 24 saat önce yapılan taleplerde %50 iade yapılır.

Telafi Politikası:

Telafi bulunmamaktadır.

Konum Bilgileri

İş Ortağı

Kurucu: Buket CANAN DİNÇELLİ Sanat Terapisti. Genel anlamda, danışanların hayal dünyasını bir araç olarak kullanan psikolojik bir tedavi ve destek yönteminden faydalanarak, kişilerin günlük streslerini, endişelerini ve atlatmaya çalıştıkları travmatik olayların etkilerini azalt...

Yorum

Bu aktivite için henüz yorum yapılmamış.
Cts
11:30 - 13:00
28 May - 18 Haz
Rezervasyona kapatıldı