Çocuklar ve Sınırlar

Tellmeinn Psikoloji

Kategoriler: Ebeveynlik
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Çevrimiçi Canlı

Çocuklar ve Sınırlar

Tellmeinn Psikoloji

Kategoriler: Ebeveynlik
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Çevrimiçi Canlı

Prş
21:00 - 22:45
19 May - 19 May

Hakkında

Çocukluk dönemi, bakım veren yetişkinlerin tutumları ile şekil almaktadır. Çocuklar düşündüğünüzden daha iyi gözlemcilerdir.

Ebeveynlerinin günlük yaşantısını ve ilişkilerini dikkatle takip ederler. Annenin ev içinde babaya karşı olan tavrı, babanın iş arkadaşı ile telefondaki görüşmesi ve aklınıza gelebilecek her türlü eylem çocuğun ergenlik ve yetişkinlik kodlarını oluşturmaktadır.

Çocuklar ebeveynlerini sürekli test ederler. Eylemsel sınırlarını zorlar ve hangi hareketlerinin onlara hangi kapıları açtığına bakarlar.

Ailenin bu noktadaki tutumu ve sınır koyma şekli çocuğun yetişkinlik hayatındaki davranışlarını da şekillendirir.

Uzman Çocuk Psikoloğu Canan Tan, yıllar içerisinde elde ettiği tecrübeyi ebeveynlerle Hipokid aracılığıyla paylaşıyor.

Etkinlik süresi 70 dakikadır.

Canan Tan Kimdir?

Lisans eğitimimi, İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümü’nde burslu olarak tamamladım ve onur derecesi ile mezun oldum. Yüksek lisansımı Klinik Psikoloji programında tamamladım. Tez çalışmamda 'Çocuk ve Ergenler İçin Sınav Kaygısı Ölçeği' oluşturdum, bu ölçeğin psikometrik özelliklerini inceledim.

Çocuk psikolojisini anlama yönünde çok önemli katkısı olduğuna inandığım bir yöntem olan Oyun Terapisi Eğitimi’mi 2017 yılında Doç. Dr. Elif Göçek’ten alarak seanslarımda oldukça sık ve verimli şekilde kullandım.

Yine çocuk ve ergenlerde geçerliliğine ve kullanırlılığına güvendiğim “Çocuklar İçin BDT” eğitimini 2018 yılında Doç.Dr. Nevin Dölek’ten alarak, özellikle yaşı ergenliğe yaklaşan çocuklarla yaptığım seanslarda verimli bir şekilde uyguladım.

Türkiye’de ve dünyada gerçeliliği üst düzeyde olan ve Türk Psikologlar Derneği tarafından sertifikalandırılan WISC-IV Çocuklar İçin Zeka Testi Uygulayıcısı belgemi 2017 yılında aldım. Zeka ve zeka alt gruplarının ölçümünde yaygın şekilde kullanılan bu testi Doğa Koleji, Florya Bahçeşehir Koleji,İhlas Koleji ve Taş Mektep gibi önemli okulların öğrencilerine uyguladım. Yine 2018-2019 yılları arasında üstün zekalı çocuklar için açılan özel sınıfta bu test ile gerekli taramaları yapıp uygun çalışmalar geliştirdim.

Nasıl Hazırlanmalı:

1- Ebeveynin çocuğu ile ilgili yaşadığı sınır problemlerini not etmesi program sırasında soru sormasını kolaylaştıracaktır. Somut örnekler her zaman çok daha etkilidir. 2- Yazarı Robert J. Mackenzie olan "Çocuğa Sınır Koyma" (Yakamoz Yayınları) kitabını okuyarak soru ve yorumlarınızı çeşitlendirebilirsiniz. 3- Çocuğunuzla olan ilişkinizde ne tür tutumlara sahip olduğunuza dışarıdan bir gözle bakarak kısa notlar alabilirsiniz. 4- Etkinlik için başlangıç zamanından itibaren 70 dakikanızı ayırmayı unutmayın.

İptal politikası:

12 Saat önceden iptal edilebilir.

İş Ortağı

Tellmeinn Psikoloji
Tellmeinn Psikoloji
(+90)5553098978

Tellmeinn, çocuk, ergen ve yetişkinler için ruh sağlığı ve eğitim alanında danışmanlık veren profesyonel bir hizmet kurumudur.

21. YY insanının ihtiyaçlarının bilincinde olup yeniliklerin takipçisidir.

Amacı, toplumun entelektüel birikimine katkı sağlamaktır.

Yorum

Bu aktivite için henüz yorum yapılmamış.
Prş
21:00 - 22:45
19 May - 19 May