Çocuklarla Sinema (Stopmotion) Atölyesi

Opus Noesis

Kategoriler: Sanat ve El İşi
Yaş Grubu: 8 yaş - 12 yaş
Format: Çevrimiçi Canlı

Çocuklarla Sinema (Stopmotion) Atölyesi

Opus Noesis

Kategoriler: Sanat ve El İşi
Yaş Grubu: 8 yaş - 12 yaş
Format: Çevrimiçi Canlı

Perşembe 03 Şub 2022
16:00 - 17:00
Rezervasyona kapatıldı

Hakkında

#çocuklarlasinema etiketiyle #hayatadokunanişler üreten Opus Noesis, Gürşat Özdamar’ı geleceğin yönetmenleri sinemasever çocuklarla buluşturuyor…

Çocuklar yönetmenliğe ilk adımlarını atıyor. Bu atölyede, yönetmen ve yazar Gürşat Özdamar eşliğinde, çocukların hikayeleri canlanacak, birer çizgi filme dönüşecek. Renkli kağıtlar, boya kalemleri, renk renk oyun hamuru ve hatta buzdolabındaki sebze-meyveler bize yardımcı olacak. Gerisi hayal gücümüze kalıyor.

Sinema salonlarında izlediğimiz çizgi filmlerin bir benzerini evimizde de yapmak mümkün mü?
Basit bir uygulamayı kullanarak animasyon yapabilecek miyim?
Çok sevdiğim bir hikayeyi filme dönüştürebilecek miyim?
Bu atölye ile yönetmenliğe doğru bir adım atabilecek miyim?

Nasıl Hazırlanmalı:

Program, 25 Ocak - 3 Şubat tarihleri arasında toplam 4 Atölye için geçerlidir. Hikaye okumaya ve anlatmaya meraklı 8-12 yaş aralığındaki çocukların katılımına açıktır. Atölye için Zoom görüşmesinin yapılacağı cihaz dışında Stopmotion Studio uygulamasının yüklü olduğu bir tablet hazır bulundurulmalıdır. (Ücretsiz kurulabilir) Atölye katılım ücreti 400,00 TL'dir. Bir seferliğe özgü deneyimlenmesi için “misafir” katılımcı alınabilir. Katılımcı sayısı 4-12 aralığındadır. Kolaylaştırıcı Gürşat Özdamar https://www.opusnoesis.com.tr/biz Çevrimiçi Etkinlikle İlgili İnternet erişimi olan masaüstü bilgisayar, tablet, değilse mobil cihaz Mümkünse kablolu kulaklık Sessiz bir ortam, olanaklı değilse sorun değil, mikrofonunuzu kapalı tutabilir, konuşmak istediğinizde açabilirsiniz. Atölyeden önce eposta adresinize gelen bir şifre ile https://zoom.us adresinden katılım sağlayabilirsiniz. Bağlantıyla ilgili herhangi bir sorunuz olursa ya da desteğe ihtiyaç duyarsanız [email protected] adresine "çevrimiçi destek" konu başlıklı eposta gönderebilirsiniz; eposta ve/veya telefonla destek verilecektir.

İptal politikası: İptal edilemez.
İade Politikası:

Atölye başlangıcından sonra iade yapılmaz.

Telafi Politikası:

Mücbir sebeplerden katılamama durumunda telafi talep edilebilir. İleriki tarihte planlanan atölyelere katılım sağlanabilir.

İş Ortağı

Opus Noesis
Opus Noesis
(+90)2129722272

Opus Noesis, adını, Latince “iş” anlamına gelen “opus” ile Grekçe “noesis”ten, “aklın, sezginin ötesine geçen kavrayışının ürünü”nden, almakta. Kısaltması olan “ON”, Grekçe “olmak” fiili, Türkçe “tamlık”, “tamamlanmışlık” anlamlarında kullanı...

Yorum

Bu aktivite için henüz yorum yapılmamış.
Perşembe 03 Şub 2022
16:00 - 17:00
Rezervasyona kapatıldı