Yaygın Aile Tutumları ve Sorunları

Opus Noesis

Kategoriler: Ebeveynlik
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Çevrimiçi Canlı

Yaygın Aile Tutumları ve Sorunları

Opus Noesis

Kategoriler: Ebeveynlik
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Çevrimiçi Canlı

Pazartesi 31 Oca 2022
11:00 - 13:00
Rezervasyona kapatıldı

Hakkında

#ailetutumlarıvesonuçları etiketiyle #hayatadokunanişler üreten Opus Noesis, yaygın ebeveyn tutumları ve neden olduğu sonuçlar merak edenleri klinik psikolog Alev Dumanoğlu ile buluşturuyor

Herkesin başının çaresine baktığı bu dönemde çocuk yetiştirmek zor. Eğitim kurumları ve yaşamın gerçekleri arasına sıkışmış bir koşturmacada ebeveynlerin yaşamlarını kolaylaştırmak, çocukla ilişkiyi düzenlemek ve kendine alıcı gözle bakmasına vesile olmaya çalışan bu sohbet tadındaki atölyede ülkemizde yaygın biçimde görülen baskıcı, tavizkar ve aşırı korumacı tutumlarla birlikte demokratik tutum, çocuk yetiştirirken sık yapılan hatalar ve çocuğun iradesini açığa çıkarmayı hedefleyen çözüm odaklı bakış açısı tartışılacak.

Atölyemizin, bağımsız bir kişi olarak yetişmesinden sorumlu olduğunuz çocuğunuzla ilişkinizi çözüm odaklı tutumlar açısından değerlendirmenize, ilişkideki yükünüzün hafiflemesine ve dönüşüme vesile olmasını murad ediyoruz.

Çocuğumuzla ilişkimizde takındığımız tutumlar neler?
Tutumlarımızın ne ölçüde farkındayız?
Tutumlarımızla yaşadığımız sorunlar arasındaki bağlantılar nelerdir?
Çocuğun iradesini güçlendiren ebeveyn tutumları ve olanakları var mıdır?
Çözüm odaklı tutumlar önündeki engelleri nasıl aşabiliriz?

Nasıl Hazırlanmalı:

Program, 24 - 31 Ocak 2022, Pazartesi, 11:00 – 13:00 saatleri arasındadır. Program, üst üste iki Pazartesi günü yapılacaktır. Yaygın ebeveyn tutumlarını merak edenlerin katılımına açıktır. Katılım ücreti 500,00 TL'dir. Katılımcı sayısı 12-18 aralığındadır. Kolaylaştırıcı Alev Dumanoğlu https://www.opusnoesis.com.tr/biz Çevrimiçi Etkinlikle İlgili İnternet erişimi olan masaüstü bilgisayar, tablet, değilse mobil cihaz Mümkünse kablolu kulaklık Sessiz bir ortam, olanaklı değilse sorun değil, mikrofonunuzu kapalı tutabilir, konuşmak istediğinizde açabilirsiniz. Atölyeden önce eposta adresinize gelen bir şifre ile https://zoom.us adresinden katılım sağlayabilirsiniz. Bağlantıyla ilgili herhangi bir sorunuz olursa ya da desteğe ihtiyaç duyarsanız [email protected] adresine "çevrimiçi destek" konu başlıklı eposta gönderebilirsiniz; eposta ve/veya telefonla destek verilecektir.

İptal politikası:

48 Saat önceden iptal edilebilir.

İş Ortağı

Opus Noesis
Opus Noesis
(+90)2129722272

Opus Noesis, adını, Latince “iş” anlamına gelen “opus” ile Grekçe “noesis”ten, “aklın, sezginin ötesine geçen kavrayışının ürünü”nden, almakta. Kısaltması olan “ON”, Grekçe “olmak” fiili, Türkçe “tamlık”, “tamamlanmışlık” anlamlarında kullanı...

Yorum

Bu aktivite için henüz yorum yapılmamış.
Pazartesi 31 Oca 2022
11:00 - 13:00
Rezervasyona kapatıldı