HİKÂYELERLE GÖKBİLİM - Yıldızımız Güneş

Gülçin Uslu

Kategoriler: Bilim ve Teknoloji, Masal
Yaş Grubu: 7 yaş - 12 yaş
Format: Çevrimiçi Canlı

HİKÂYELERLE GÖKBİLİM - Yıldızımız Güneş

Gülçin Uslu

Kategoriler: Bilim ve Teknoloji, Masal
Yaş Grubu: 7 yaş - 12 yaş
Format: Çevrimiçi Canlı

Prş
18:00 - 19:15
26 Oca - 26 Oca

Hakkında

İnsanoğlu var olduğu andan itibaren yaşadığı dünyayı anlamaya, anlamlandırmaya çalışmıştır. Yağmuru, Güneş’i, Ay’ı, yıldızları bilmek; mevsimlerin çeşitliliğinin nedenlerini kavrayabilmek için çabalamışlardır. Bu çabalar sonucunda nesiller arası iletilen hikâyeler, mitler ortaya çıkmıştır.
Mitler doğa olaylarını, doğaüstü güçlerle ve varlıklarla anlatan hayal ürünü hikâyelerdir. Bu hikâyelerin büyük bir bölümü ise gökyüzü ile ilgili olanlardır. Karanlıkta onlara ışık yayan Ay ve yıldızlarla, gündüzleri ise ısıtan Güneş’le ilgili söyledikleri öyküler günümüze kadar gelmiş ve hikâye anlatıcısı atalarımız onlardan yıllar sonra aynı heyecanla anlattığımız, dinlediğimiz gökyüzü mitlerini bize armağan etmişlerdir.
Etkinliğimizde hikâye anlatıcısı Gülçin Uslu'dan Güneş'le ilgili hikâyeleri dinlerken, Astronom İsmet Doğukan Boyacı'dan da uzay ve Güneş hakkında bilgiler öğreneceksiniz.

Nasıl Hazırlanmalı:

Ön hazırlık gerekmemektedir. Etkinlik öncesi Zoom linki güncellenerek yeniden paylaşılacaktır !!!

İptal politikası:

24 Saat önceden iptal edilebilir.

İş Ortağı

2008 yılından bu yana özellikle çocuklara yönelik etkinlik programlarının ve projelerinin planlanmasında görev aldı ve yürütücülüğünü üstlendi. Bu projelerin gerçekleştiği mekanlar arasında müzeler keyif ve mutlulukla çalıştığı yerlerin başında geliyor. Başta Sakıp ...

Yorum

Bu aktivite için henüz yorum yapılmamış.
Prş
18:00 - 19:15
26 Oca - 26 Oca