Hikayemiz

Hikayemiz

HipoKid’in çıkış hikayesi bir çocuğun dünyaya gelmesiyle başlıyor. Bebeğimizi kucağımıza aldığımız an benzersiz bir mutluluk ile birlikte büyük bir sorumluluk duygusu kaplıyor içimizi. Bu minik insan, gelişimi için tamamen bize bağımlı ve onun için en iyisini yapmak istiyoruz. Ama bunu başarabilmek öyle kolay değil tek bir el kitapçığı yok bu işin.

Uykudan beslenmeye, yabancı dil eğitiminden okul öncesi aktivitelere katılıma kadar her konuda birbirinden ayrışan birçok uzman görüşü mevcut. Ebeveyn olarak size; bu farklı görüşleri değerlendirip, kendinizi ve çocuğunuzu çok iyi tanıyıp, ailenize en uygun olanı uygulamak düşüyor.

Türkiye’de her yıl bir milyon bebek dünyaya geliyor. Bir milyon anne ve baba aynı senaryonun kendi varyasyonlarını yaşıyor. Anne ve babalar bu doğum sonrası acemilik dönemini yaşarken, çocuklar da en hızlı gelişim dönemini geçiriyor aynı zamanda. Minikler 3 yaşına geldiklerinde beyin gelişiminin %80’i tamamlanmış oluyor, 5 yaş itibarıyla ise %90 beyin gelişimi gerçekleşiyor.

Aynı yolculuktan geçmiş bir anne olarak kurucumuz Evren Büyük Kepkep, keyifli ama bir o kadar da kolay olamayan dönüm noktaları olan bu ebeveynlik serüveninde ailelerin hayatını kolaylaştırmak, çocukların dünyasını renklendirmek üzere 2021 yılında Hipokid’i kurdu.

Hipokid olarak biz, çocuğunuzun gelişim yolculuğunda onların içindeki merak duygusunu perçinleyen, tutku ile seveceği, tam ona göre olan aktiviteleri keşfetmesi için zengin ve keyifli bir dünya sunuyoruz.

Kurucumuz

Misyonumuz

Çeşit çeşit çocuk aktivitesi arasından
ailelerin tam istediklerini tek tuşla keşfetmesini sağlayarak çocukların hayatını zenginleştirmek

Hipokid İle Hemen Keşfet

Sadelik

Sadeliğin güzelliğine hayranız, yeniliklerin peşindeyiz.
İşine hakimiyet ile sadeliğin doğru orantılı olduğuna inanıyoruz. Hizmetlerimizi en sade ve en kolay şekilde müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Sadelik için teknolojinin gücünden her alanda faydalanıyoruz. Kendimizi daha da geliştirmek için yenilikçi bakış açımızı her alanda uygulamak için çalışıyoruz.

Çeşitlilik

Çeşitliliğin yarattığı zenginlikten besleniyoruz.
Her bireyin tek ve özel olduğunu biliyoruz ve bu çeşitliliği kucaklıyoruz. Çocukların içindeki yüksek potansiyelin açığa çıkabilmesi için çeşit çeşit seçenekleri sunuyor; spordan sanata, bilimden meditasyona birçok farklı alandaki aktiviteleri keşfetmeleri için iş ortağı ekosistemimizi her gün daha da genişletmek üzere çalışıyoruz. Toplumun ancak bu çeşitlilik ile ilerleyip gelişebileceğine inanıyoruz.

Samimiyet

Samimiyetin tüm kalplerde ayrı bir yeri olduğuna inanıyoruz.
En çok ihtiyacımızın samimiyet olduğuna yürekten katılıyoruz. Doğru olanı yapmak için maksimum gayreti gösteriyor, hatalarımızı bize doğruyu bulmada fener tutan bir dost gibi sahipleniyoruz. Şeffaf iletişimin sağlıklı bir ilişki için olmazsa olmaz olduğunu savunuyor, tüm paydaşlarımızla iletişimimizde bu inancımıza uygun hareket ediyoruz.

Tutku

Tutkuyla sürekli kendimizi geliştirmek için çalışıyoruz.
Varoluş amacımıza gönülden bağlıyız. En büyük motivasyonu içimizdeki değer yaratma tutkusundan alıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapabilmek için sürekli kendimiz ile yarışıyoruz. Gönülden inanarak yapılan her şeyin güzel sonuç getireceğine inanıyoruz. Çocukların da tutkuyla seveceği şeyleri keşfetmeleri için onlara zengin bir dünyanın kapılarını açıyoruz.

Eğlence

Çocukluk döneminde her şeyin merkezinde oyun ve eğlence olduğunu savunuyoruz. Sağlıklı çocukluk gelişimi için ilk reçetemiz: Oyun! Oyun diye bağırıyoruz her fırsatta. Keyif almadan yapılan bir şeyden verim de alamayacağımızı biliyoruz. Çok çalışıyor ve çalışırken eğleniyoruz. Büyük veya küçük her türlü başarıyı doyasıya kutluyoruz.

Vizyonumuz

Çocuk aktivitelerini keşfetmek için akla gelen ilk kaynak olmak.

Hipokid İle Hemen Keşfet

Kurucumuz

Kurucumuz Evren Büyük Kepkep, hayatı boyunca kendine iyi gelen, tam ona göre olan şeylerin peşinden giderek yaşamına yön verdi. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra, Koç MBA ve HHL’de MBA eğitimini tamamladı. Kariyerine yönetim danışmanı olarak başladı, sonrasında 15 yılı aşkın bir süre Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), BNP Paribas, Alternatif Bank gibi alanında öncü bankaların stratejik pazarlama faaliyetlerine liderlik etti. Güney Afrika Cumhuriyeti, Fransa, Almanya ve Amerika’da yaşadı.

 

Anne olduğunda şunu fark etti: “İsterseniz büyük bir kurumun genel müdürü olun yada dünyaca ünlü bir tenis şampiyonu olun fark etmiyor. Aynı acemilik seviyesinde başlıyor ebeveynlik serüveniniz ve bu yolculukta alacağınız samimi her destek gerçekten çok büyük bir kıymet taşıyor.”

 

Evren, öncelikle ebeveynlik yolculuğunda deneyimlediklerini, araştırdıklarını, öğrendiklerini @6yasoncesi Instagram hesabı üzerinden paylaşmaya başladı. 2021 yılında ise çocuğunun gelişimi için en iyisini arayan ebeveynlerden oluşan bu topluluğu buluşturmak ve ebeveynlerin aradıkları aktiviteleri dijital ortamda ve zahmetsizce keşfetmesini sağlamak için Hipokid’i kurdu.

Tanıtım Filmimiz